İkinci El Eşyalar Nasıl Satılır ?

İkinci El Eşyalar Nasıl Satılır ?

Diğer yazılarımızda ikinci el eşya kelimesinin ne anlam ifade ettiğine satılacak olan eşyaların nasıl olması gerektiğine değinmiştik. Bu makalemizde sizlere elinizde bulunan kullanmadığınız, ihtiyaç fazlası veya elden çıkarmak istediğiniz 2.el mobilya, beyaz eşya veya elektronik eşya grubuna girebilecek tüm ürünleri nasıl internet ortamında satarak paraya dönüştürebileceğinizden bahsedeceğiz.

İçerik olarak aslında birden fazla konuya değineceğiz ve bir çok sorunuza da yanıt bulmuş olacaksınız. Hepimizin yaşadığı evde, ofiste değiştirmek istediği veya satmak istediği eşyalar muhakkak vardır. Bunları atmak yerine “nasıl nakite dönüştürebiliriz?” dediğinizi duyar gibiyim. Aslında yapmanız gereken şey çok basit ve birden çok yolu var. Fakat teknolojinin ilerlemesi ile beraber çıkan uygulamalardan bazıları bu satışların satış süresini uzattığı gibi çoğu kişiyle de saçma sapan muhabbetlere girmemize sebep oluyor. Bizim sizlere naçizane önerimiz eşya satmanın en kolay yolunun Aksoy Mobilya‘yi aramak olduğunu söylemektir. Nedenlerini ve avantajlarını yazımızın devamında anlatalım.

İkinci El Eşyalarımı Nerede Satabilirim?

İnternet ortamında ve mobil uygulama alanlarında bu iş için birçok application ve platform mevcut. Eşya satmak için telefonumuza yüklediğimiz uygulamaları bir çoğumuz bilir ve aynı şekilde internet ortamında bulunan 2. el eşya satış sitesi yada benzer sitelerde vardır. Tabiki de bu kanalları kullanarak satış yapabilirsiniz fakat dezavantajları oldukça yüksektir. Örnek verecek olursak: gecenin geç saatlerinde uygulama üzerinden telefonumuza ilanımız ile ilgili saçma sapan “en son kaça olur?” mesajı, pazarlık yapıp uzun süre ürünü alacağım diye beklettikten sonra almamak, satın alacak kişi gördüğü rakam karşısında sizle dalga geçmek için yaptığı alaycı konuşmalar vs. daha bunun gibi bir sürü neden sıralayabiliriz.

Bütün bunlarla uğraşmak yerine biz de sizlere, internet üzerinde google arama motorunu kullanarak bize ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. 2. el eşya satmadan önce bir çok araştırma yapmanız gerekmektedir. Sebebi ise öncelikle evinize gelecek kişi güvenilir olmalı, eşyalarınızı gördüğü zaman verdiği fiyattan aşağı fiyat söylememeli, eğer varsa mağduriyetiniz bunu fırsata çevirmemeli. Biz yıllardır bu sektörde insanlara güven sağlayarak hizmet veriyoruz. Sizde eğer eşyalarınızı bize satmaya karar verdiyseniz bir sonraki adıma geçebiliriz.

İkinci El Eşyalarımı Nasıl Satabilirim?

Eşyalarınızı bize satmanın birden fazla yolu var. Bu yollardan en kolay yolu WhatsApp ile eşya satmak. Diğer yollar ise mail üzerinden eşya satmak ve telefon ile eşya satmak.